Polecamy uwadze wypowiedź mec. Łukasz Dziamski - Partnera HANTON Szalc Zięba & Partnerzy, udzielonej INVESTOR Real Estate Expert. Tematem przewodnim publikacji była problematyka stanu obiektów zabytkowych w Polsce. Mec. Łukasz Dziamski wraz z Sylwią Wańską, Krzysztofem Budziszem, Michałem Romańskim i Adrianem Sobieszczańskim udzielili odpowiedzi na nurtujące pytanie, które coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej:
„Dlaczego nadal tak wiele zabytków nie jest remontowanych?”
Każdy z ekspertów przedstawił swój punkt widzenia tego zagadnienia, co pozwoliło na kompleksowe ukazanie przyczyn obserwowanej sytuacji. Renowacja obiektów zabytkowych to proces, który samodzielnie, jak i w ramach szerszych działań rewitalizacyjnych, bez wątpienia sprzyja rozwojowi miast oraz zachowaniu dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń. Pomimo rosnącej świadomości potrzeby odnawiania nieruchomości zabytkowych, stan wielu z nich pozostawia wiele do życzenia. Niestety opisana sytuacja nie dotyczy jedynie mniejszych miast w Polsce - coraz częściej mówi się o niej w kontekście największych aglomeracji w kraju.
Odpowiedzi na powyższe pytania oraz wiele cennych informacji dotyczących rewitalizacji w Polsce znajdziecie Państwo w pełnej treści artykułu, do którego przeczytania serdecznie zachęcamy!
Link do pełnego wydania Rocznika 2024 Investor Real Estate Expert
W dniach 10–12 czerwca 2025 r. w Świnoujściu odbyła się 20. edycja konferencji PSEW – jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej poświęconych energetyce wiatrowej. Kancelarię HANTON reprezentował Partner Zarządzający adw. Adam Szalc.
Prawomocne rozstrzygnięcie sądu potwierdziło słuszność dochodzonych roszczeń, co kolejny raz dowiodło skuteczności prawników kancelarii HANTON w reprezentacji klientów w sprawach dotyczących odpowiedzialności członków zarządu.
14 kwietnia 2025 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR, którego partnerem była kancelaria HANTON Szalc Zięba & Partnerzy. Wydarzenie zgromadziło ponad 2000 uczestników i stanowiło platformę wymiany doświadczeń w zakresie ochrony środowiska, zielonej energetyki i neutralności klimatycznej.
XIV edycja Międzynarodowego Kongresu Kolejowego i Intermodalnego w Wiśle dobiegła końca. To unikalne wydarzenie łączące branże kolejową polską i czeską, jak i środowiska SRK i transportu intermodalnego.
3 marca 2025 roku odbyła się piąta edycja konferencji „Prawo kolejowe – inwestycje, negocjacje, procedury”, organizowana przez Fundację ProKolej oraz Urząd Transportu Kolejowego.