W dniach 20-22 kwietnia odbył się Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022, którego patronem prawnym była Kancelaria HANTON Szalc Zięba & Partnerzy. Odnawialne źródła energii, zrównoważone budownictwo oraz ekologiczny transport to tylko niektóre z tematów poruszanych w ramach TOGETAIR.
W debatach tegorocznego TOGETAIR jako prelegenci brali udział Partnerzy Kancelarii HANTON.
Adwokat Adam Szalc uczestniczył w debacie na temat nowoczesnych technologii używanych podczas magazynowania i przesyłania energii o nazwie „Rozwój inteligentnych systemów magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii”.
Radca Prawny Michał Zięba był prelegentem debaty o renesansie kolei „Renesans zielonej kolei. Czy transport schodzi na ziemię?”.
Adwokat Łukasz Dziamski wystąpił w panelu o tym, w jakich miastach będziemy żyli w XXI w. „Wielkie miasta czy małe, bliskie natury osiedla? Jak będziemy żyli w XXI wieku?”.
Celem Szczytu Klimatycznego TOGETAIR jest zainicjowanie wspólnych działań wszystkich sektorów kraju - rządu, samorządów, nauki, biznesu, NGOSów i mediów - na rzecz ochrony środowiska oraz stworzenia ambitnej, racjonalnej ekonomicznie polskiej polityki klimatycznej.
Kancelaria dołączyła do Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja - stając się tym samym oficjalnym jej członkiem. Cieszymy się na możliwość współpracy z pozostałymi Partnerami, ponieważ to kolejny krok w nawiązywaniu oraz rozwijaniu cennych międzynarodowych relacji biznesowych. Izba Przemysłowo-Handlowa Polska-Azja powstała z inicjatywy polskich przedsiębiorców i działa na rynku od 8 lat. Jej główną misją jest efektywne kojarzenie popytu i podaży poprzez zapewnienie odpowiednich warunków dla rozwoju działalności inwestycyjnej na rynkach wschodnich.
W dniu 18 września w Royal Tulip Warsaw Apartments odbyło się spotkanie przedstawicieli branży TSL w ramach międzynarodowego wydarzenia Logistics Business Mixer Ukraine - Poland - Europe. Organizatorami inicjatywy byli Global Case - International business community, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza oraz Global Payments Association. Celem inicjatorów było stworzenie za pośrednictwem Mixer Business przestrzeni zapewniającej wsparcie, możliwość wymiany doświadczeń, a także nawiązanie kontaktów biznesowych przedstawicielom sektora transportu, spedycji i logistyki.
W dniach 16 - 18 września odbyła się VI edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowo - Technicznej INTERMODAL2024 pt. "Transport Intermodalny w kolejowo-morskich łańcuchach logistycznych". Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Zarząd Krajowy oraz Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji był transport intermodalny w kolejowo-morskich łańcuchach logistycznych. Kancelarię na wydarzeniu reprezentował r. pr. Michał Zięba, Partner Zarządzający HANTON, który wystąpił w roli prelegenta podczas prelekcji na temat: "Perturbacje w podatku od nieruchomości dla terminali towarowych”.
Partnerzy HANTON Szalc Zięba & Partnerzy podpisali w imieniu Kancelarii dokument zawierający 10 postulatów na rzecz transformacji polskiej energetyki. Organizatorem oraz inicjatorem wydarzenia był portal e-magazyny.pl. Przy opracowaniu postulatów zaangażowani byli przedstawiciele różnych środowisk – biznesu, stowarzyszeń, grona akademickiego. Sporządzony dokument stanowi zbiór wniosków wysuniętych podczas kwietniowej konferencji „Transformacja Energetyczna i Magazynowanie Energii”.
Zachęcamy do przeczytania artykułu autorstwa Marcina Lis, dziennikarza Business Insider Polska, w którym radca prawny Michał Zięba, PhD omawia kwestię planowanych zmian dotyczących podatku od nieruchomości dla kolejowych terminali towarowych w ramach zaplanowanej nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz przedstawia skutki wejścia jej w życie.