Kancelaria HANTON uczestnikiem Komitetu ds. Energii w ramach członkostwa w Polsko - Ukraińskiej Izbie Gospodarczej

Kancelaria HANTON uczestnikiem Komitetu ds. Energii w ramach członkostwa w Polsko - Ukraińskiej Izbie Gospodarczej

Za nami kolejna owocna inicjatywa w ramach PUIG!

Partnerzy Kancelarii HANTON mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu Komitetu ds. Energii zorganizowanym przez Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza w Centrum Kreatywności Targowa | Targowa Creativity Centre.

Inauguracyjne spotkanie otworzyło cykl komitetów merytorycznych zaplanowanych przez Izbę w celu wzmocnienia stanowisk oraz postulatów członków PUIG. Tematem przewodnim minionej debaty była współpraca firm energetycznych po obu stronach granicy polsko – ukraińskiej oraz wsparcie infrastruktury Ukrainy przez polskich przedsiębiorców. Podczas spotkania omówiono możliwości współpracy polskich i ukraińskich sektorów energetycznych, a także wyzwania oraz przeszkody, które mogą pojawić się w związku z ich realizacją. Uczestnicy wskazali na konieczność wykorzystania potencjału współpracy naukowej, wymiany wiedzy oraz wzmocnienia współpracy na rynku gazowym. Poruszono również temat zastosowania dronów w działaniach wojennych i wykorzystania lokalnych zasobów energetycznych do transformacji energetycznej.

Założeniem Komitetu ds. Energii jest dążenie firm członkowskich do rozwoju OZE, podnoszenie efektywności energetycznej oraz transformacja systemów energetycznych w kierunku zrównoważonej przyszłości.

Kolejne posiedzenie Komitetu ds. Energii zaplanowane zostało na II kwartał 2024 roku i odbędzie się w Województwie Zachodniopomorskim.

Źródło zdjęć: Spotkanie Komitetu ds. Energii - podsumowanie - Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza (pol-ukr.com)

Najnowsze artykuły