To kolejne doświadczenie naszej kancelarii w dziedzinie kompleksowej obsługi prawnej przy wprowadzaniu pojazdów do obrotu – wcześniej mieliśmy również okazję uczestniczyć w realizacji projektu Plus 227M.
Pojazdy 227M i PLUS 228M to innowacyjne spalinowe zespoły trakcyjne, których obecnie tak brakuje na polskim rynku. Wprowadzenie do obrotu nowego typu zespołu trakcyjnego nie zdarza się często i wymaga wielu lat intensywnej pracy i różnorodnych kompetencji. Wieloletnia współpraca z Fabryką Pojazdów Szynowych to dla nas inspiracja i potwierdzenie, że dobra kooperacja zespołu prawnego, managerskiego i technicznego zapewnia rozwiązanie najtrudniejszych problemów jakie pojawić się mogą w projekcie taborowym. Zarówno w obszarze zespołów trakcyjnych, lokomotyw czy wagonów pasażerskich.
Firmie H.Cegelski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z.o.o dziękujemy za zaufanie oraz gratulujemy wszystkim zaangażowanym w przekazanie PLUS 227M i 228M do użytkowania!
XIV edycja Międzynarodowego Kongresu Kolejowego i Intermodalnego w Wiśle dobiegła końca. To unikalne wydarzenie łączące branże kolejową polską i czeską, jak i środowiska SRK i transportu intermodalnego.
3 marca 2025 roku odbyła się piąta edycja konferencji „Prawo kolejowe – inwestycje, negocjacje, procedury”, organizowana przez Fundację ProKolej oraz Urząd Transportu Kolejowego.
Nowy zespół trakcyjny Plus 228M został oficjalnie odebrany przez Zamawiającego, co stanowi ważny krok w realizacji projektu. Kancelaria HANTON miała przyjemność wspierać ten proces, zapewniając kompleksową obsługę prawną przy wprowadzaniu pojazdu do obrotu oraz doradzając Fabryce Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. na etapie wykonawczym.
Polecamy uwadze wypowiedź mec. Łukasz Dziamski - Partnera HANTON Szalc Zięba & Partnerzy, udzielonej INVESTOR Real Estate Expert. Tematem przewodnim publikacji była problematyka stanu obiektów zabytkowych w Polsce. Mec. Łukasz Dziamski wraz z Sylwią Wańską, Krzysztofem Budziszem, Michałem Romańskim i Adrianem Sobieszczańskim udzielili odpowiedzi na nurtujące pytanie, które coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej: „Dlaczego nadal tak wiele zabytków nie jest remontowanych?”
Dnia 2 grudnia na PGE Narodowym odbyła się IV edycja Kongresu Polska Moc Biznesu. Organizatorami spotkania byli Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja Pozytywnych Idei. Misją Kongresu Społeczno – Gospodarczego jest stworzenie przestrzeni do owocnych dialogów, wymiany poglądów oraz wzajemnych inspiracji, celem wdrożenia pozytywnych zmian w polskiej gospodarce opartych na zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialności społecznej.