Kancelaria HANTON Szalc Zięba & Partnerzy rozwija praktykę nieruchomości i inwestycji budowlanych. Do grona partnerów Kancelarii HANTON dołączył adwokat Łukasz Dziamski specjalizujący się w prawie sektora nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem obsługi procesu inwestycyjnego, regulacji dotyczących zabytków i pozwoleń administracyjnych.
Dołączenie Łukasza Dziamskiego do grona partnerów Kancelarii HANTON stanowi kolejny krok w realizacji przyjętej przez Kancelarię koncepcji rozwoju działalności i pozwala świadczyć pełne doradztwo w obszarze nieruchomości i budownictwa, od badania prawnego nieruchomości, przez transakcję nabycia lub sprzedaży, aż po obsługę „permittingu” oraz wszelkich kontraktów związanych z nieruchomością i jej zagospodarowaniem. Doświadczenie mec. Dziamskiego będzie szczególnie istotne w obszarze inwestycji dewelopera mieszkaniowego, biurowego, modernizacji linii kolejowych, budowy magazynów i terminali oraz farm fotowoltaicznych.
Mec. Łukasz Dziamski od ponad 12 lat doradza spółkom, przedsiębiorcom prywatnym i innym organizacjom w obszarze prawa nieruchomości. Jest również ekspertem w zakresie prawa ochrony zabytków i rewitalizacji zabytkowych nieruchomości oraz laureatem nagrody specjalnej w konkursie „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2020”. W 2019 roku został wyróżniony w rankingu Legal 500 EMEA tytułem Next Generation Lawyer w kategorii Construction, a w dwóch poprzednich latach w tym rankingu uzyskał indywidualną rekomendację jako specjalista w zakresie prawa ochrony zabytków.
W dniach 20-22 kwietnia odbył się Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022, którego patronem prawnym była Kancelaria HANTON Szalc Zięba & Partnerzy. Odnawialne źródła energii, zrównoważone budownictwo oraz ekologiczny transport to tylko niektóre z tematów poruszanych w ramach TOGETAIR.
Kancelaria obsługiwała proces zakupu przez Matexi nieruchomości zlokalizowanej na granicy dzielnic Ochota i Śródmieście, przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie.
Doradztwo prawne HANTON obejmowało przygotowanie pełnej dokumentacji związanej z funkcjonowaniem Obiektów Infrastruktury Usługowej (dalej: „OIU”), w tym w szczególności regulaminu obiektu, projektu cennika, umowy o dostęp do obiektu, a także wniosku o wpis do Rejestru Obiektów Infrastruktury Usługowej prowadzonego przez Prezesa UTK.
Wygrana w Krajowej Izbie Odwoławczej! Wartość kontraktu to blisko 500 milionów złotych. Obsługa prawna zakończyła się pozytywnym dla Klienta wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z 21 grudnia 2021 r.
Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych została ostatecznie znowelizowana. Na mocy ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych z dnia 17 listopada 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 2192) wprowadzono istotne modyfikacje warunków zwolnienia od podatku od nieruchomości dla kolejowych gruntów, budynków i budowli. Rozwiązania te są korzystne dla Operatorów Obiektów Infrastruktury Usługowej.