Kancelaria HANTON z sukcesem reprezentowała Klienta w sprawie nadpłaty podatku od nieruchomości powstałej z tytułu udostępniania bocznicy kolejowej przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.
Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 12 października 2022 r. uwzględnił w całości stanowisko reprezentowanej przez Kancelarię Strony, w zakresie uchylenia niekorzystnej decyzji podatkowej, odmawiającej stwierdzenia nadpłaty podatku od nieruchomości, powstałej z tytułu udostępniania bocznicy kolejowej przewoźnikom. Organ opierał się na argumentacji, zgodnie z którą w przypadku funkcjonowania obiektu infrastruktury usługowej (OIU), elementy infrastruktury kolejowej wchodzące w skład takiego obiektu tracą swoją tożsamość prawną i nie można w związku z tym dochodzić zwolnienia podatkowego w odniesieniu do infrastruktury kolejowej.
Decydujące okazały się wywody prawne podkreślające, że infrastruktura kolejowa co prawda może wchodzić w skład OIU, ale w dalszym ciągu powinno się stosować do niej właściwe regulacje, w tym dotyczące zwolnień podatkowych. Wartość przedmiotu zaskarżenia wynosiła ponad 400.000 złotych, a sprawa w dużej mierze miała precedensowy charakter. Obsługą prawną kierował radca prawny Michał Zięba.
W dniach 10–12 czerwca 2025 r. w Świnoujściu odbyła się 20. edycja konferencji PSEW – jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej poświęconych energetyce wiatrowej. Kancelarię HANTON reprezentował Partner Zarządzający adw. Adam Szalc.
Prawomocne rozstrzygnięcie sądu potwierdziło słuszność dochodzonych roszczeń, co kolejny raz dowiodło skuteczności prawników kancelarii HANTON w reprezentacji klientów w sprawach dotyczących odpowiedzialności członków zarządu.
14 kwietnia 2025 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR, którego partnerem była kancelaria HANTON Szalc Zięba & Partnerzy. Wydarzenie zgromadziło ponad 2000 uczestników i stanowiło platformę wymiany doświadczeń w zakresie ochrony środowiska, zielonej energetyki i neutralności klimatycznej.
XIV edycja Międzynarodowego Kongresu Kolejowego i Intermodalnego w Wiśle dobiegła końca. To unikalne wydarzenie łączące branże kolejową polską i czeską, jak i środowiska SRK i transportu intermodalnego.
3 marca 2025 roku odbyła się piąta edycja konferencji „Prawo kolejowe – inwestycje, negocjacje, procedury”, organizowana przez Fundację ProKolej oraz Urząd Transportu Kolejowego.