Kinga Skonieczna

Kinga Skonieczna

Adwokat

kinga.skonieczna@hanton.pl

Doświadczenie

Adwokatka wpisana na listę Izby Adwokackiej w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa spółek handlowych, a także prawie cywilnym. Obszar jej zainteresowań obejmuje również prawo pracy i ochronę danych osobowych (RODO). Posiada doświadczenie w doradztwie korporacyjnym oraz transakcyjnym, również na rzecz przedsiębiorców zagranicznych. W dotychczasowej praktyce uczestniczyła w przeprowadzaniu licznych procesów związanych z zakładaniem, przekształcaniem oraz likwidowaniem spółek prawa handlowego, jak również transakcjach typu share deal i asset deal.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych warszawskich kancelariach prawnych oraz instytucjach państwowych.

Kontakt

Zrealizowane projekty

Wśród projektów zrealizowanych w ramach Kancelarii HANTON Szalc Zięba & Partnerzy oraz poprzednich kancelarii prawnych wymienić można:

  • Udział w opracowywaniu dokumentacji transakcyjnej związanej z nabywaniem klinik weterynaryjnych w celu stworzenia największej w Polsce sieci przychodni weterynaryjnych.
  • Kompleksową obsługę prawną spółek z branży nieruchomości, weterynaryjnej, gamingowej oraz gier hazardowych, także w języku angielskim.
  • Przeprowadzanie i koordynacja procesów transformacyjnych spółek.
  • Udział w projektach transakcyjnych, w szczególności obejmujących nabywanie i zbywanie przedsiębiorstw, ich składników oraz udziałów i akcji w spółkach kapitałowych.
  • Przeprowadzanie badań prawnych (due dilligance) spółek prawa handlowego.