Kancelaria HANTON prelegentem podczas konferencji Energia PL zorganizowanej w ramach Targów ENEX

Kancelaria HANTON prelegentem podczas konferencji Energia PL zorganizowanej w ramach Targów ENEX

W dniach 7-8 lutego 2024 r. w Kielcach odbyły się XXVI Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. To najważniejsze i największe wydarzenie w branży OZE w Polsce, organizowane od 25 lat.

Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 300 wystawców z 15 krajów świata. Pojawiło się wiele premier oraz ciekawostek z sektora energetyki. Zostały zaprezentowane m.in. nowoczesne systemy montażowe oraz fotowoltaiczne, magazyny energii, modele pomp ciepła i inwerterów, najnowsze rozwiązania dronowe, osprzęt elektroinstalacyjny, a także stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto w ramach targów zostały zorganizowane ciekawe konferencje oraz fora branżowe, będące wspaniałą okazją do wymiany wiedzy oraz doświadczeń.

Targi ENEX to bez wątpienia ogromna dawka inspiracji dla miłośników energooszczędnych i ekologicznych technologii i rozwiązań z sektora OZE oraz możliwość nawiązania owocnych relacji biznesowych, dlatego nie mogło nas tam zabraknąć.

Eksperci HANTON otrzymali zaproszenie do wygłoszenia prelekcji w ramach jednego z wydarzeń towarzyszących Targom ENEX - konferencji Energia PL. Tegoroczna edycja różniła się od poprzednich - miała charakter warsztatowy, a jej hasłem przewodnim był rozwój elastyczności sieci oraz magazynowania energii. Uczestnicy wydarzenia oprócz wysłuchania interesujących prelekcji ekspertów z całej Polski, mieli możliwość rozmowy z prelegentami i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Z ramienia HANTON w roli prelegentów wystąpili: adw. Adam Szalc, adw. Łukasz Dziamski oraz adw. Agata Łasowska-Grzyb. Tematem ich prezentacji były „Inwestycje w nowoczesną gospodarkę energetyczną - aspekty prawne".

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie oraz za uczestnictwo w prelekcji.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych okazji do spotkania się z Państwem! 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z minionego wydarzenia:

Najnowsze artykuły

 • Kancelaria HANTON uczestnikiem Komitetu ds. Energii w ramach członkostwa w Polsko - Ukraińskiej Izbie Gospodarczej

  Kancelaria HANTON uczestnikiem Komitetu ds. Energii w ramach członkostwa w Polsko - Ukraińskiej Izbie Gospodarczej

  08-03-2024

  Partnerzy Kancelarii HANTON mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu Komitetu ds. Energii zorganizowanym przez Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza w Centrum Kreatywności Targowa | Targowa Creativity Centre. Inauguracyjne spotkanie otworzyło cykl komitetów merytorycznych zaplanowanych przez Izbę w celu wzmocnienia stanowisk oraz postulatów członków PUIG. Tematem przewodnim minionej debaty była współpraca firm energetycznych po obu stronach granicy polsko – ukraińskiej oraz wsparcie infrastruktury Ukrainy przez polskich przedsiębiorców. Podczas spotkania omówiono możliwości współpracy polskich i ukraińskich sektorów energetycznych, a także wyzwania oraz przeszkody, które mogą pojawić się w związku z ich realizacją. Uczestnicy wskazali na konieczność wykorzystania potencjału współpracy naukowej, wymiany wiedzy oraz wzmocnienia współpracy na rynku gazowym. Poruszono również temat zastosowania dronów w działaniach wojennych i wykorzystania lokalnych zasobów energetycznych do transformacji energetycznej.

 • Kancelaria HANTON członkiem Izby Gospodarczej Transportu Lądowego

  Kancelaria HANTON członkiem Izby Gospodarczej Transportu Lądowego

  29-02-2024

  Z przyjemnością zawiadamiamy, iż w minionym tygodniu przystąpiliśmy do kolejnej izby gospodarczej – IGTL - stając się tym samym oficjalnym jej członkiem. Jest nam niezmiernie miło, że grono firm członkowskich, do których przynależymy nieustannie się rozrasta! Izba Gospodarcza Transportu Lądowego to organizacja samorządu gospodarczego reprezentująca firmy związane z transportem kolejowym i inwestycjami infrastrukturalnymi. Została powołana w 1995 roku, aby aktywnie współpracować z instytucjami krajowymi i europejskimi w zakresie regulacji dotyczących transportu kolejowego oraz inwestycji, a także chronić interesów firm członkowskich. W ramach Izby Gospodarczej Transportu Lądowego funkcjonują sekcje branżowe: Przewoźników Kolejowych, Wagonów i Spedycji oraz Budownictwa Kolejowego. Zasadnicze obszary ich działalności to m. in.: zasady oraz koszty dostępu do infrastruktury kolejowej, przepisy techniczne i bezpieczeństwo, a także działalność inwestycyjna w zakresie infrastruktury, a w szczególności w zakresie zasad wyboru wykonawców oraz warunków kontraktowych.

 • Kancelaria HANTON członkiem Polsko - Ukraińskiej Izby Gospodarczej

  Kancelaria HANTON członkiem Polsko - Ukraińskiej Izby Gospodarczej

  21-02-2024

  To już oficjalne – Kancelaria HANTON Szalc Zięba & Partnerzy dołączyła do Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Cieszymy się na możliwość współpracy z członkami PUIG, ponieważ to dla nas kolejny krok w nawiązywaniu i rozwijaniu cennych międzynarodowych relacji biznesowych. Podstawą przynależności do Izby będzie owocna współpraca oraz wzajemne wsparcie. Wierzymy, że wspólnie możemy więcej!

 • Artykuł autorstwa radcy prawnego Michała Zięby Regulacyjne bottlenecks czyli „wąskie gardła” w kolejowych przepisach prawnych

  Artykuł autorstwa radcy prawnego Michała Zięby Regulacyjne bottlenecks czyli „wąskie gardła” w kolejowych przepisach prawnych

  19-02-2024

  Polecamy lekturze publikację radcy prawnego Michała Zięby, Partnera Zarządzającego HANTON dotyczącą "Regulacyjnych bottlenecks w kolejowych przepisach prawnych. Niniejszy artykuł powstał jako zestawienie kilku wybranych przemyśleń z bieżącej działalności prawniczej na rzecz Klientów. Opisane poniżej prawne „wąskie gardła” są mniej lub bardziej uciążliwe, ale w ocenie autora publikacji łączy je jedno – wymagają prędzej czy później rozstrzygnięcia na poziomie decyzyjnym i legislacyjnym, a co najmniej ponownego zastanowienia nad potrzebą ich utrzymywania.

 • Kancelaria HANTON prelegentem podczas konferencji Energia PL zorganizowanej w ramach Targów ENEX

  Kancelaria HANTON prelegentem podczas konferencji Energia PL zorganizowanej w ramach Targów ENEX

  14-02-2024

  W dniach 7-8 lutego 2024 r. w Kielcach odbyły się XXVI Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. To najważniejsze i największe wydarzenie w branży OZE w Polsce, organizowane od 25 lat. Eksperci HANTON otrzymali zaproszenie do wygłoszenia prelekcji w ramach jednego z wydarzeń towarzyszących Targom ENEX - konferencji Energia PL.